Alış Bilgileri
Dönüş BilgileriKİRALAMA KOŞULLARI

Sürücü Belgesi ve Yaş

Kira sözleşmesi sırasında kiracının, A,B grup araçlar için 23 yaşında ve en az 1 yıllık yerli veya geçerli uluslararası sürücü belgesine, C,D, E ve M grup araçlar için 25 yaşında ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslararası sürücü belgesine sahip olması gerekir.

Kiralama Süresi


En az kiralama süresi 24 saattir. Uzun süreli kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için bizi arayınız.

Fiyatlar

Fiyatlara sınırsız kilometre kullanım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi, hasar sorumluluk sigortası (CDW), hırsızlık sigortası (TP) dahil, %18 Katma Değer Vergisi (K.D.V.) hariçtir. Ferdi kaza sigortası (PAI), Ek sürücü, Tek yön ve yakıt fiyatlara dahil değildir.

Ödeme

Kiralama başlangıcında toplam kira bedeli nakit olarak alınır. En kısa kiralama 24 saat olup, gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3’ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmeler ise 1 gün olarak hesaplanır.

Tek Yönlü Kiralamalar

Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri için bizi arayabilirsiniz.

Sigorta

Lastik yarılmaları, cam ve far kırılmaları ve stepne çalınması sigorta kapsamı dışındadır. Sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza zaptı ve alkol raporunun hemen tutturulması ve 48 saat içinde tarafımıza ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu olunmaması ve aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Kiracı dışında aracı ikinci şahsın kullanabilmesi, ancak geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.

Teslim Etme ve Teslim Alma

Ofislerimizin bulunduğu il sınırları içinde araç teslim etme ve teslim alma ücretleri için ofisimizle görüşebilirsiniz. Bu illerde, önceden haber vermek ve hizmet ücretini ödemek koşulu ile teslim ve bırakma otel, iş yeri, havalimanı, liman, gar, otogar vb. gibi yerlerde yapılabilir. Ofislerimizin bulunmadığı kentlerde teslim ve bırakma istenirse, en yakın ofisimize olan uzaklık üzerinden km. başına ücret alınır. (Km. başına 1 TL)

Havaalanında Araç Teslim Etme ve Alma

Rezervasyon bilgilerinizde belirtilen uçak havaalanına indiğinde araç Kiracı için hazır olacaktır. Kiracı dış hatlar çıkış kapısında personelimiz tarafından ismi yazılı tabela ile karşılanır ve araç teslim edilir. İlk kiralamada Kiracının ehliyet, pasaport ve uçak bileti fotokopisini getirmesi gereklidir. Kiralama sözleşmesinde belirttiğiniz dönüş saatinden yarım saat önce personelimiz gidiş terminali önünde bekler ve aracı Kiracıdan teslim alır. Kiracı otoparka giriş yapmamalıdır. Kiracı belirtilen dönüş saatinden önce veya sonraki geliş için tarafımıza bilgi vermelidir.

Trafik Cezaları, Otoyol, Köprü Geçiş

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza ile otoyol ve köprü geçiş cezaları Kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Söz konusu cezaların tahsili için kiracıdan kredi kartı bilgileri alınır ve onay alınarak ceza ödemesi tahsil edilir.

Fiyatlarımız TL bazında olup günlüktür. Kira fiyatlarımıza kasko ve hırsızlık sigortası dahil olup, KDV dahil değildir. Kira başlangıcında kira bedelinin tamamı tahsil edilir. Mesai saatleri (09:00 - 17:00 ) dışında havaalanı teslimatlarında 40 TL + KDV tek yön ücret uygulaması vardır. Araç İstanbul dışında bir yere bırakılmak istenirse km başına 1 TL + KDV ücret uygulaması vardır.